0850 333 (HOST) 4678
Üye Paneli
Sepet

Radyo Hosting

Türkiye Lokasyon

En iyi markalardan oluşturduğumuz tüm sistem alt yapımız Türkiye lokasyondur. Monitoring sistemimiz sayesinde tüm network ve sunucu servislerini 30saniyede bir kontrol edilerek herhangi bir olumsuz durumda bize uyarı sinyali verir. Sunucularımız 7/24 izlenmektedir.

Oto DJ Sistemi

Playlist lerinizi oluşturun. Radyonuz Hiç susmadan devam etsin! DJ'leriniz kesinti olmadan canlı yayına bağlansın!

CD kalitesinde kesintisiz yayın!

128 Kbps ile cd kalitesinde dinleyicilerinize kesintisiz ve hızlı radyo yayını sağlayabilirsiniz.

Paketleri inceleyin

Radyo 50

1 GB Auto DJ Alanı
50 Dinleyici
Auto DJ
128 KBPS Yayın

 19,25 TL/Ay
 5,00 $/Ay
 5,00 €/Ay
1 Yıl 60$ 50.00 $

1 Yıl 231TL 192.50 TL

1 Yıl 0€ €

Satın Al

Radyo 100

3 GB Auto DJ Alanı
100 Dinleyici
Auto DJ
128 KBPS Yayın

 34,65 TL/Ay
 9,00 $/Ay
 9,00 €/Ay
1 Yıl 108$ 90.00 $

1 Yıl 415.8TL 346.50 TL

1 Yıl 0€ €

Satın Al

Radyo 200

5 GB Auto DJ Alanı
200 Dinleyici
Auto DJ
128 KBPS Yayın

 56,67 TL/Ay
 14,72 $/Ay
 14,72 €/Ay
1 Yıl 176.64$ 176.69 $

1 Yıl 680.04TL 680.26 TL

1 Yıl 0€ €

Satın Al

WHMSONIC RADYO PANEL

internet radyonuz için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm altyapınız hazır. Oto DJ ile playlistlerinizi oluşturun, dj'leriniz kesinti olmadan canlı yayına bağlansın ve bir çok özellikler ile profesyonel ses kalitesinde Türkiye altyapısıyla yayınlar yapabilirsiniz.

Oto DJ ile Radyo Hosting

Oto DJ radyonuzun sürekli yayında olmasını sağlayan mükemmel özellikleri bulunan bir oto pilottur. Şarkı değişimleri istediğiniz gibi mixlenerek değişebilir. İstediğiniz playlistlerin çalmasını veya sizin seçtiğiniz şarkıların çalmasını sağlayabilir zamanlama yapabilirsiniz.

En İyisini Seçin

Türkiye Altyapılı güçlü sunuculardan verilen radyo hosting hizmeti takılmadan, kesinti olmadan akıcı olarak dinleyicilerinizin radyonuzu dinlemesini sağlar. Yüksek kalitede kesintisiz yayınlar için profesyonel bir servistir.

Tüm Platformlar için uygun

Yayınlarınız bilgisayar haricinde mobil cihazlardan da dinlenebilir. Mobil uygulamalarınıza dahil edebileceğiniz kodlarla , android , ios, windows phone gibi platformlardan radyonuzu dinletebilirsiniz.

HTML5 DESTEĞİ

WHMSONIC Kontrol panelinizden html5 için hazırlanmış kodlarınızı web sitenize veya mobil uygulamanıza ekleyerek kullanabilirsiniz. Winamp, Windows media player, QuickTime , RealPlayer üzerinden dinlenebilir.

Radyo Hosting ile ilgili sık sorulan sorular

MySQL Nedir?

MySQL, altı milyondan fazla sistemde yüklü bulunan çoklu iş parçacıklı (multi-threaded), çok kullanıcılı (multi-user), hızlı ve sağlam (robust) bir veritabanı yönetim sistemidir.

UNIX, OS/2 ve Windows platformları için ücretsiz dağıtılmakla birlikte ticari lisans kullanmak isteyenler için de ücretli bir lisans seçeneği de mevcuttur. Linux altında daha hızlı bir performans sergilemektedir. Kaynak kodu açık olan MySQL’in pek çok platform için çalıştırılabilir ikilik kod halindeki indirilebilir sürümleri de mevcuttur. Ayrıca ODBC sürücüleri de bulunduğu için birçok geliştirme platformunda rahatlıkla kullanılabilir.

Geliştiricileri, 500′den fazlası 7 milyon kayıt içeren 10.000 tablodan oluşan kendi veritabanlarını (100 gigabyte civarında veri) MySQL’de tuttuklarını söylüyorlar.

websunucularında en çok kullanılan veritabanıdır, .asp , .php v.s v.s bir çok web programlama dili ile kullanılabilir

MySQL, tuttuğu tablolarla çok kullanıcılı sistemlerde söz konusu olan erişim hakları sorununu başarılı bir şekilde çözmektedir. MySQL’in 4.0 sürümü ile birlikte “transaction” desteği, 4.1 sürümüyle birlikte de alt sorgu desteği eklenmiştir.

Ayrıca “veri tutarlılığını (referential integrity)” sağlama işinin programcıya bırakılması tercih edilmiştir, ancak bu bir dezavantaj olarak görülmeyebilir. Çünkü pek çok veritabanı programcısı VTYS’lerdeki veri tutarlılığı’nın esnek olmayan, zorlayıcı bir özellik olduğunu düşünmektedir.

Hosting Nedir?
Hosting veya Türkçe ismiyle Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimler veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebilmesi için oluşturulmuş bilgisayar sistemlerinde tutulmasıdır.
Hosting Hizmeti Aldığımda Ne Kadar Sürede Aktif Oluyor?

Web hosting ve bayi hosting (Reseller hosting) açılışları kredi kartı ile yapılan ödemelerde muhasebe departmanının onayına gerek kalmadan 7 gün 24 saat 10 dakika içinde otomasyon sistemimiz tarafından otomatik oluşturularak bilgiler eposta adresinize otomatik olarak yollanmaktadır. Banka havalesi ve posta çeki ile yapılan ödemelerde ödemeniz muhasebe onayından geçtikten sonra açılmaktadır.

Nasıl destek alacağım?

Webkur'a üye olduğunuz mail adresiniz ve şifrenizle "müşteri yönetim paneli" ne giriş yaparak 7/24 destek talebi oluşturabilirsiniz. Aynı zamanda yine üye olurken kullandığınız mail adresiyle destek [at] webkur.com.tr adresine mail atarsanız sizin için otomatik destek talebi oluşturulacaktır.

Hosting almak istiyorum ama bilgim yok!

Hosting (barındırma) hizmeti web sitenizin dosyalarının internet üzerinde izlenebilmesi için gereklidir.

İlk olarak bir alan adı tescil etmeniz gerekir. Alan adı tescil hizmeti firmanızın yada yapmak istediğiniz işin ismi olabilir (Örnek : firmaniz.com)

 

Eğer Bir alan adınız yoksa;

  • ilk olarak www.webkur.com.tr/ adresinden alan adı kontrolü yapınız.
  • İstediğiniz alan adı boştaysa sipariş ver butonundan ilgili alan adını adınıza tescil etmek için sipariş ver butonuna tıklayınız.
  • Hostingi daha sonra da alabilirsiniz.
  • Eğer hostingide almak ve sitenizi hemen yayına girmesini sağlamak istiyorsanız hosting sayfasından istediğiniz bir paketide siparişinize ekleyebilirsiniz.

Hosting paketlerindeki bilgiler

Web alanı  : Web site dosyalarınızı yükleyeceğiniz alanın MB cinsinden değerini gösterir. Mesela 500 MB web alanı demek 500 Mb boyutunda dosya yüklenebilir anlamına gelmektedir. (Örnek olarak bir resim dosyası ortalama 1 MB ile - 3 MB boyutlarında olmaktadır. Bir video dosyası 10 mb ile 100 mb arasında olabilir )

 

Web site dosyalarınız Cpanel için public_html klasörüne yüklenmelidir. Plesk panel için www klasörüne yüklenmelidir. Dosyalarınızı yüklemeniz için size gönderilen "hosting hesap bilgileriniz" başlığı altındaki mailde ftp ve panel şifreleriniz bulunmaktadır. Ftp ve panel şifrelerinizle ftp ye herhangi bir ftp programıyla bağlanarak dosyalarınızı yükleyebilirsiniz. (bakınız : Ftp Kullanımı )

 

Hosting ile ilgili destek için webkur'a üye olduğunuz mail adresiniz ve şifrenizle müşteri panelinden giriş yaparak 7/24 destek talebinde bulunabilirsiniz.

E-ticaret Sitesi için hangi hosting paketini almalıyım?
Yükleyeceğiniz resimler, kullanılacak veri tabanı ve planladığınız kullanıcı ziyaretçi sayısına göre  planladığınız projenizin harcayacağı disk ve trafik kullanımına uygun hosting paketi seçmeniz gerekir.  Bu konularda bilginiz zayıf ise bize telefon, mail  veya canlı destek bölümünden ulaşarak yetkili uzman çalışanımızdan tavsiye ve destek alabilirsiniz. 

 E-ticaret siteleri sanal pos kullandığı için özel statik ip adresi ve ssl sertifikanız olması gerekir. Sipariş esnasında statik ip adresi ve ssl sertifikanızı sepete eklediğinizde gerekli kurulumları webkur teknik personel kurulum işleminizi yaparak size bilgi verecektir.

Yüksek disk, trafik ve kaynak kullanan web sitelerine özel sunucu talepleriniz için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
Linux hostingte hangi panel kullanılmaktadır?
Sipariş verirken tüm linux sunucularımızda dünyanın tercihi CPanel ve Plesk kontrol panellerinden istediğiniz birini seçebilirsiniz. Hosting kontrol panellerimiz türkçe dahil 24 dil destekler.
Windows hostinglerde hangi panel kullanılmaktadır.

Tüm windows sunucularımızda hosting yönetim paneli olarak plesk panel kullanılmaktadır. Windows hostingin vazgeçilmez hosting paneli olan plesk panel Türkçe desteklemektedir.

Sınırsız Hosting nedir?
Sınırsız hosting, disk ve trafik olarak müşterilerimize sınır koymadan hizmet almaları için oluşturulan paylaşımlı hosting paketidir. Sınırsız paket ile istediğiniz büyüklükte yüzlerce hatta binlerce sayfa oluşturabilirsiniz. Disk konusunda yada trafik konusunda kısıtlamanız olmaz. 

Sınırsız hosting paketi standart internet siteleri için biçilmez kaftan değerindedir. Disk alanım yetmeyecek yada aylık trafiğim yetmeyek diye düşünmeden kendinizi daha özgür hissedersiniz. 

  Her ne kadar ismi sınırsız da olsa verilen hizmet paylaşımlı hosting sunucularından sağlanmaktadır ve muhakkak bir sınırı vardır. Disk ve trafiği aykırı şekilde kullanmak (örnek olarak depo olarak kullanmak), film deposu, resim deposu haline getirmek sınırsız hosting özelliğini kötüye kullanmak anlamına gelir. Sınırsız hosting paketinde film/dizi siteleri, haber siteleri, chat/adult içerikli siteler kabul edilmez. 


Bu gibi durumlar tesbit edildiğinde müşteri hizmetleri sizi arayarak size farklı çözümler teklif edecektir.
Wordpress için hangi hosting paketini almalıyım?
Wordpress php ile kodlanan özgür bir blog yazılımıdır. Php ile kodlanan sitelerin Linux sunucuda barınması gerekir. Hosting siparişi verirken sunucu platformunu "Linux sunucu" Seçmeniz gerekmektedir. Windows sunucular Wordpress desteklemez.
Hosting paketlerindeki Türkiye Lokasyon ne anlama gelmektedir?
Hosting hizmetinin sağlandığı sunucuların Türkiye veri merkezi üzerinden hizmet verdiği anlamına gelir. Webkur tüm sunucuları Türkiye üzerinden kendi altyapısı ile sağlar. Ayrıca yurtdışı sunucu istekleri için Almanya ve Fransada aktif çalıştığımız veri merkezleri bulunmaktadır. Tüm veriler ve yedekler Türkiye'de bulunur. Sunucuların Türkiye lokasyonlu olması yurt dışı lokasyon üzerinden hizmet veren hosting servislerine oranla büyük avantaj ve güvenlik anlamına gelir. Kendi altyapımız üzerinden verdiğimiz hizmetlerde sunuculara gerek duyulduğunda fiziksel mudahalede bulunabilmekteyiz. Yurt dışı ile ilgili olabilecek bağlantı sorunu dahil tüm sorun risklerini yaşamazsınız.
Satın aldığım paket yetersiz geldiğinde değiştirebilirmiyim?
Hosting paketiniz yetersiz geldiğinde istediğiniz zaman webkur kullanıcı panelinizden değiştirebilirsiniz. Değişim işlemi için sistem kullandığınız kadar hizmti yeni paket tutarından çıkartarak hesaplama yapar ve faturanız oluşur. Faturanızı ödediğinizde yeni pakete geçişiniz herhangi bir kesinti olmadan tamamlanır.
Farklı bir firmada kayıt ettiğim domain adresimi kullanabilir miyim ?
Farklı bir firmadan tescil etmiş olduğunuz alan adınızın name server adreslerini domain yönetiminizden webkur name server adreslerine göre güncelleyerek kullanabilirsiniz. Name server adreslerimiz size hizmet bilgileriyle birlikte gönderilmektedir.
Statik ip adresi ve SSL sertifika alabilirmiyim?
Siparişiniz esnasında veya daha sonradan statik ip adresi ve ssl sertifika alabilir, ücretsiz kurulum talep edebilirsiniz.
Hosting paketini aylık alabilirmiyim?
Hosting paketleri aylık, 3 aylık , 6 aylık, yıllık, 2 yıllık, 3 yıllık periyodlarda satın alınabilmektedir. Ticari politikalar gereği uzun süreli alınan hosting paketleri daha uygun fiyata sağlanır.
Nasıl yedek alabilirim?
Webkur tüm sistem yedeğini periyodik zamanlarda özel yedekleme ünitesine otomatik olarak almaktadır. İstediğiniz zaman sizde bilgisayarınıza türkçe hosting kontrol panelinizden kolayca tüm sistem yedeğini (epostalar dahil) alabilirsiniz.
Şirket Mail Adresim Olacak mı?
Hosting paketi ile sağlanan mail adeti kadar isminiz@şirketiniz.com gibi mail adresi oluşturup hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Mail servisleri pop3, imap, smtp protokollerini destekler. Bilgisayrınızda outlook veya cep telefonunuza tanıtarak kullanabilirsiniz. Ayrıca webmail ile giriş yaparak istediğiniz zaman mail işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Mail sunucuları iletişim için sağlanır. Sunucular üzerinden toplu mail gönderimi yapılamaz. Toplu mail ihtiyaçlarınız için özel mail sunucunuz olması gerekir. Mail servisleri bulut mail teknolojisi ismiyle adlandırdığımız özel mail tarama cihazlarıyla spam ve virüslere karşı taranarak güvenilirlik sağlamaktadır.
Fiyat politikanız nelerdir?
Webkur binlerce web sitesine yıllardır altyapı sağlayan web hosting şirketidir. Kullanıcılara sunduğumuz hizmetleri kaliteden ödün vemeden verebileceğimiz en iyi fiyata sağlarız. Fiyatlarımız sürekli daha iyi hale getirmek için projelerimiz devam etmektedir. Hizmet listelerinde belirtilen fiyatlara sipariş esnasında %18 yasal kdv oranı eklenmektedir. Hizmet bitim süresi yaklaştığında otomasyon sistemimiz size mail ve sms ile bilgilendirme yollar. Sonraki dönemde hizmeti iptal edebilir veya hizmete devam edebilirsiniz.Herzaman en iyi fiyata en kaliteli hizmeti alacağınızdan emin olabilirsiniz.
Kaynak Kullanımı (Cpu Ram oranı)
Hosting sunucularında sitelerde olabilecek bir hatanın diğer siteleri yavaşlatmaması için yüksek kaynak kullanım yapması engellenir.  Kaynak kullanım kontrolü hosting hizmeti alan müşterilerimizin sitelerinin sorunsuz ve kesintisiz çalışması için büyük avantajlar sağlar. Yüksek kaynak kullanımı genel olarak hatalı kodlamalardan kaynaklanmaktadır.

Hosting sunucularında performans kaybı yaşanmaması için tek işlemci çekirdeği kullanımı için %100 oranında izin verilmektedir. Hosting hesabı sürekli olarak %100 kullanımı yapmaya çalıştığında bu değer %25 olarak limitlenerek müşterimiz bilgilendirilmektedir.
Hızlı Donanımlar
Sunucu altyapısı ve bağlantılar son teknoloji donanımlar ile sağlanır. Tüm sistemi sürekli izleyen monitoring cihazımız sayesinde herhangi bir olumsuz durumda destek ofisimizde uyarı sinyali çalar ve hemen müdahale yapılarak sorunlar önceden engellenir.
Daha çok bilgiyemi ihtiyacınız var? Webkur destek sayfalarını veya webkur blog sayfalarını ziyaret edebilirsiniz.
ETİKETLER

PARTNER MARKALAR